Ewolucja Ferrari i cała reszta

Robiąc poranną prasówkę trafiłem na ciekawy artykuł we włoskiej prasie prezentujący zmiany jakie zostały wprowadzone w F150 Italia podczas testów w Barcelonie. Autor podkreśla, że jeszcze nigdy Ferrari nie przeprowadziło tak znaczących zmian w konstrukcji samochodu w okresie przygotowań do sezonu. Oczywiście możemy się odnieść jedynie do tego co jest widoczne z zewnątrz bo nie ulega żadnej wątpliwości, że wiele poprawek kryje się pod powierzchnią poszycia bolidu.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie zmiany wprowadzone w samochodzie nie wpłynęły w żaden sposób na jego niezawodność. F150 Italia był najmocniej eksploatowanym samochodem podczas okresu przygotowawczego do sezonu. Ferrari przejechało dwukrotnie większy dystans niż konkurencja z McLarena i to między innymi tłumaczy sytuację, w której znajdują się oba zespoły.

Poniżej kilka faktów dotyczących zakończonych wczoraj przygotowań do sezonu. Nowe zespoły za wyjątkiem HRT zdecydowanie lepiej przygotowały się do sezonu 2011 przejeżdżając dwukrotnie więcej kilometrów niż rok temu. Mimo wszystko oba zamykają listę ilości przejechanych kilometrów. Na drugim końcu listy są Ferrari, Mercedes, Red Bull i Sauber. Jeśli chodzi o kierowców to najbardziej pracowici byli Alonso, Schumacher, Massa, Webber i Barrichello. Z informacji przekazanych, przez zespół Mercedesa wynika, że podczas całego okresu przygotowań wykorzystano jedynie 4 jednostki napędowe, które przejechały dystans równy 19 wyścigom. Rewelacyjny wynik i nic dziwnego, że swego czasu Red Bull próbował się przytulać do silników Mercedesa.

Na koniec mała porcja tego co dzięki uprzejmości ludzi z Badger GP i Octane Photos będziecie mieli okazję oglądać tutaj częściej. Wszystkie samochody na sezon 2011 uchwycone podczas testów w Barcelonie.