Prost krytykuje decyzję Renault

Legenda wyścigów tak odniosła się do całej sytuacji:

Żałuję tego, bo uważam, że zespół Renault jest częścią dziedzictwa i historii Formuły 1. Jak to tracisz, ciężko później to odnaleźć. Bycie dostawcą jest ok. Są mistrzami, ale w dłuższej perspektywie było jeszcze wiele do zdziałania. Wizerunek byłby silniejszy. Rozumiem mimo wszystko strategię grupy.

Nawet jeśli uderzyliśmy w dno, w pewnym sensie możemy na tym skorzystać. Ludzie zrozumieją, że taka sytuacja nie jest dobra dla takiego kraju Francja. Jednak w tym momencie jesteśmy społeczeństwem trochę z “autofobią”. Niektóre marki nie chcą inwestować w Formułę 1. Najbardziej poważny jest brak francuskiego kierowcy, ponieważ to przynosi widownię, a ludzie zaczynają interesować się sportem. Ale ta sytuacja nie jest dla mnie niespodzianką.

Obserwując wysiłki nowych zespołów i stosunkowo słabe wyniki w pełni zgadzam się z Prostem, że odejść jest łatwo ale powrót to całkiem inna bajka.

Serwis eurosport.pl donosi, że francuska telewizja TF1 (należąca do tej samej grupy medialnej co Eurosport) nie zamierza pokazywać kolejnych sezonów F1 ze względu na małe zainteresowanie oraz ogromne koszty zakupu praw do transmisji. Taka sytuacja na pewno nie działa na korzyść najbardziej prestiżowej serii wyścigowej świata.

Mnie natomiast zmartwiła informacja, że Proton zamierza umieścić swoich inżynierów w zespole. Mam nadzieję, że będą się jedynie przyglądać “jak to się robi” bo żonglowanie ludźmi na tym etapie może bardzo niekorzystnie wpłynąć na morale. Nie wiem co ludzie nie mający pojęcia o wyścigach mogą wnieść do zespołu, który jeszcze niedawno zdobywał tytuły. Jedyne co mi przychodzi do głowy to temperowanie ołówków…

Jak już jestem przy Eurosporcie to polecam zestawienie najlepszych manewrów wyprzedzania z tego sezonu. Teraz mi wytłumaczcie jak to jest, że oni mogą a mnie chcieli obedrzeć ze skóry za fragmenty wyścigów. Ehh takie życie…