Lotus Renault GP

Nowe logo zespołu

To o czym pisałem już wielokrotnie stało się faktem. Zespół Renault podpisał kontrakt sponsorski z Group Lotus warty 100 milionów dolarów, obowiązujący do końca sezonu 2017. Teraz Renault spokojne o przyszłość zespołu prawdopodobnie odda (już oddał – potwierdzone) swoje udziały spółce Genii, która część z nich lub całość przekaże malezyjskiemu partnerowi. Można powiedzieć, że tym samym francuski producent przeszedł na pozycję dostawcy technologii i w przyszłym sezonie będą z jego usług korzystać trzy zespoły: Lotus Renault, Team Lotus oraz Red Bull. Ciągle zagadką jest sądowy finał sporu o możliwość wykorzystania nazwy Lotus przez zespół Tonego Fernandesa. Znawcy tematu piszą, że prawdopodobnie na starcie sezonu 2011 zobaczymy dwa zespoły z Lotusem w nazwie a co jeszcze bardziej zabawne oba napędzane silnikami Renault.

Kolejną zagadką są również barwy wyżej wspomnianych zespołów. Fernandes sprytnie ubiegł “kolegów” z Protona i zapowiedział wykorzystanie historycznych barw czarny-złoty nawet w sytuacji gdy zostanie zmuszony do zmiany nazwy. Podobna deklaracja padła również ze strony Renault w oficjalnym oświadczeniu:

For 2011, the Lotus Renault GP cars will race in a new interpretation of the iconic black and gold colours that were last used when Lotus and Renault joined forces in the 1980s. This livery, which has been on the drawing board for over two months in order to reinterpret its iconic graphic signature to suit modern media requirements, is sure to strike a powerful chord with the sport’s enthusiasts around the world.

Jeśli wszystko się utrzyma to kibice i dziennikarze będą mieli wiele kłopotów w rozróżnieniu obu zespołów. Nie dość, że nazwy będą prawie identyczne (Lotus Renault i Team Lotus Renault) to i samochody nie będą się od siebie wiele różniły.

A tak ma wyglądać przyszłoroczna maszyna Roberta Kubicy:

Malowanie samochodów zespołu Lotus Renault GP

Jak Wam się podoba?

UPDATE [11:30]

Tony Fernandes wydaje się być zadowolony z obrotu sytuacji:

Trzeba przyznać, że facet jest uparty

UPDATE [12:30]

Pawelec bardzo słusznie zauważył:

Zauważyłem brak Łady jako sponsora i innych rosyjskich sponsorów, czyżby oznaczało to, ze Pietrow odchodzi z Renault?

UPDATE [13:30]

Pierwsze prawdziwe zdjęcie nowego malowania Renault zaprezentowane na obecnym modelu R30:

Modne tej wiosny będzie połączenie czerni ze złotem

Tylne skrzydło R30 w nowym malowaniu