Red Bull zmaterializował Project X1

Zapewne pamiętacie jak jakiś czas temu pisałem o wspólnych działaniach firmy Sony z zespołem Red Bull Racing. Efektem tych prac było zaprojektowanie przez Adriana Newaya najszybszego samochodu wyścigowego świata przy założeniu, że nie istnieją żadne ograniczenia regulaminowe. Do tej pory samochód istniał jedynie w wirtualnej rzeczywistości.

Okazuje się, że Red Bull zdecydował się zmaterializować ten projekt:

Alguersuari zamieścił to zdjęcie na swoim twitterze

Zastanawiam się czy to tylko skorupka czy może to cudo będzie można niedługo podziwiać w akcji podczas kampanii promocyjnych Red Bulla…

Dla tych, którzy nie są zorientowani o co chodzi z Project X1 fragment archiwalnego wpisu:

Umówmy się, że gry komputerowe mnie nie interesują i nie znajdziecie na tym blogu wpisów im poświęconym. Postanowiłem zrobić jednak wyjątek. Swego czasu firma Sony nawiązała współpracę z Red Bull Racing, której celem była współpraca przy produkcji gry Gran Turismo 5. Specjaliści zajmujący się tworzeniem gier poprosili Adriana Neway’a o pomoc przy skonstruowaniu na potrzeby gry najszybszego samochodu wyścigowego zakładając, że nie istnieją żadne regulaminowe ograniczenia.

Tak powstał najszybszy, wyścigowy samochód świata:

Project X1

Nie byłoby w tym nic niesamowitego gdyby nie fakt, że o test auta poproszono Sebastiana Vettela. Jeśli informacja, która znajduje się poniżej jest prawdziwa to Neway odwalił kawał dobrej roboty.

Wyniki testu

Dodatkowo mała zagajka wideo.

A może to wszystko dobrze wymyślona kampania marketingowa?