Rotenberg: Spróbujemy zrobić wszystko

Dzisiaj miała miejsce coroczna uroczystość, w czasie której ekipa SMP Racing podsumowała miniony sezon. Gala to nie tylko okazja, aby nagrodzić wyróżniających się kierowców, ale również moment, w którym zwykle niedostępni szefowie projektu mogą powiedzieć kilka słów. Nie inaczej było tym razem, a polskich kibiców najbardziej powinna zainteresować wypowiedź Borisa Rotenberg w sprawie trwających negocjacji z zespołem Williams.

“Nie lubię wybiegać w przyszłość. Podobnie jak w piłce nożnej zawsze mawia się, że trzeba wygrać kolejny mecz, zanim zacznie się myśleć bardziej do przodu. Tutaj trzeba wygrać pewien etap, aby pójść dalej. Wszyscy mamy nadzieję i spróbujemy zrobić wszystko dla tego celu. Nie wszystko zależy od nas. Najważniejsze jest, żebyśmy się dobrze rozumieli. Niezależnie od wszystkiego Sirotkin zasługuje za F1. Wygrał bezpośrednią rywalizację – był szybszy od Kubicy, jeżdżąc mniej więcej na poziomie Stroll’a. W związku z tym mamy szansę, by wsadzić go do bolidu.”

Uroczysta gala, podsumowująca sezon, z pewnością jest doskonałą okazją, aby podzielić się dobrymi wiadomościami. Wypowiedź Rotenberga opublikowana przez serwis championat.com, choć mało optymistyczna, pozwala sądzić, że rozmowy nadal trwają, a decyzja dopiero przed nami.