Porównanie czasów długich przejazdów Kubicy i Sirotkina

Williamsa zrealizował większość przygotowanego na dwa dni testowe planu jazd. Według informacji przekazanych przez polskich dziennikarzy, będących na torze, Kubica oraz Sirotkin mieli zrealizować bliźniaczo podobny plan jazd, co nie do końca się udało, z uwagi na dzisiejszą awarię bolidu zespołu Williams oraz czerwone flagi.

W pierwszej części dnia rosyjski kierowca szukał tempa wykonując krótkie przejazdy (6 okrążeń) w rytmie wolno-szybko-wolno, od czasu do czasu starając się wykonać dwa szybsze kółka z rzędu. Jego najlepszy czas z tego okresu, a jednocześnie najlepszy czas dnia to 1:39.947.

Później przyszła pora na długie przejazdy. Z uwagi na wspomniane wcześniej problemy Sirotkin wykonał trzy wyjazdy, w czasie których pokonał odpowiednio 12, 10 oraz 10 okrążeń – Roberta przejazdy były dłuższe (14, 14 i 14). Jak czasy Rosjanina wyglądają na tle Kubicy?

Zastrzegam, że powyższe zestawienie może służyć za podstawę do jakiekolwiek analizy tylko przy założeniu, że obaj kierowcy realizowali ten samo program – mieli te same ustawienia, taką samą ilość paliwa oraz te same opony. Jedyny czynnik, który może w takim układzie zakłamywać wskazania stopera to tor i różnica w przyczepności. Dziś asfalt mógł być odrobinę szybszy.

Z ocenami wstrzymajmy się do zakończenia przez Roberta programu specjalnego, gdzie w ruch pójdą opony pozwalające na bardzo szybką jazdę.