Kompletne czasy długich przejazdów Roberta

Trwa drugi dzień zajęć testowych na torze Yas Marina. Nas oczywiście najbardziej interesują rzeczy, które dzieją się wokół zespołu Williamsa. Według sugestii Aldony Marciniak, która jest na torze, Sirotkim ma dziś wykonać bardzo zbliżony, a może nawet identyczny program do Roberta.

Wczoraj na gorąco napisałem kilka słów na temat przebiegu sesji polskiego kierowcy i dziś mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ta relacja była dość precyzyjna. Po kilku kółkach instalacyjnych i “zabawie” w wolno-szybko-wolno (wtedy padł najlepszy czas) Kubica wykonał serię długich przejazdów z pełnym lub dużym obciążeniem paliwem. Jak mu poszło?

Tak jak pisałem wczoraj jeśli odniesiemy to do wyników kierowców Williamsa z pierwszych okrążeń wyścigu, to tempo Roberta było porównywalne i równe. Robert regularnie schodził poniżej 1:45, ale musimy pamiętać, że w czasie wyścigu nie ma się komfortu jazdy na wolnym torze i w czystym powietrzu. Cieszy stabilność oraz to, że obawy (plotki), które pojawiły się po teście z Renault kompletnie nie mają odzwierciedlenia w czasach okrążeń.

Poniżej pełne zestawienie trzech długich przejazdów.

Czym dziś odpowie Sirotkin?