Kubica, Sirotkin i Stroll – Williams potwierdził skład na testy

Zespół Williamsa oficjalnie potwierdził, że w czasie zajęć testowych na torze Abu Dhabi pojawi się trzech kierowców. Oprócz Lance’a Strolla za kółkiem FW40 zasiądą Robert Kubica oraz Sergey Sirotkin.

Polski kierowca pojawi się za torze zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia testów jeżdżąc odpowiednio w porannej oraz popołudniowej sesji. Stroll dostanie swoją połówkę dnia we wtorek, a Sirotkin pojawi się za kółkiem dzień później.

Rosjanin wyskoczył w tym zestawieniu dość niespodziewanie, ale wyrasta na mocnego kandydata. Zamieniłem dziś kilka słów z dziennikarzem rosyjskiego serwisu Championat i Sirotkin już w Meksyku powiedział, że wraz z SMP Racing pracuje nad znalezieniem fotela wyścigowego. Pozostanie z Renault na kolejny rok jako kierowca testowy nie wchodziło w grę z uwagi na brak gwarancji jazdy w pełnym wymiarze w sezonie 2019. Rosyjski kierowca przyznał, że wcześniej pukał do drzwi Toro Rosso, ale tam nie znalazł odpowiedniej opcji dla siebie. Najważniejsze w tym wszystkim jest, że SMP Racing ma potencjał finansowy, którego grupa do tej pory nie pokazywała w niższych seriach.

W kontekście formy sportowej Williams może mieć pewne porównanie możliwości obu kierowców, bo zarówno Kubica jak i Sirotkin mieli okazję sprawdzić się za kółkiem bolidu Renault. Rosjanin rzeczywiście może celować w fotel kierowcy wyścigowego…

Aktualizacja #1: Williams nieco zmienił rozkład. W środę Sirotkin dostanie ranek i wczesne popołudnie. Dopiero potem Robert wróci za kółko.