Monisha Kaltenborn rozstała się z Sauberem

Pojawia się coraz więcej informacji, na chwilę obecną nie potwierdzonych przez zespół, że Monisha Kaltenborn nie jest już szefem zespołu Sauber. Pierwsze doniesienia sugerują, że okoliczności rozstania były dość gwałtowne i do rozwiązania umowy doszło z inicjatywy właścicieli szwajcarskiej ekipy.

Monisha Kaltenborn pełniła funkcję szefa zespołu od 2010 roku i w tym czasie stawiła czoła wielu bardzo trudnym momentom.

Nie można wykluczyć, że zmiana na kluczowym stanowisku jest elementem nieco większego układu. Sauber niedawno zmienił właściciela, ale jeśli pojawił się ktoś z większym budżetem, to nie można wykluczyć kolejnego przejęcia. Ostatnie plotki mówiące o nowym zespole, szykującym sobie bazę w Oxforshire mogą mieć z tym związek. Baza w Szwajcarii, przy tak dużej różnicy kursów euro oraz franka, to bardzo niefortunne rozwiązanie. Niektórzy wskazują również na Hondę.

Aktualizacja #1 [12:30]

Operację wyścigową zespołu Sauber w Baku będą nadzorowali Beat Zehnder oraz Jorg Zander.

Pojawia się coraz więcej szczegółów dotyczących odsunięcia Kaltenborn od steru. Nowy właściciel nie był zadowolony z opóźnień po stronie technicznej oraz poprawek, które nie przełożyły się pozytywnie na formę zespołu. Dodatkowo Kaltenborn miała faworyzować Wehrleina, natomiast to Ericsson, według nowych władz, miał grać pierwsze skrzypce w zespole.

Więcej wkrótce…