Ferrari wprowadzi nową jednostkę spalinową w Baku?

Zespół Ferrari jest jednym z niewielu, który we wczesnej fazie sezonu zdecydował się na szybkie wprowadzanie poprawek jednostek napędowych. Włosi ryzykują ewentualną karę w dalszej części sezonu, ale patrząc na obecną dyspozycję czerwonych samochodów, ryzyko się opłaca.

Włoska La Gazzetta informuje w dzisiejszym wydaniu, że ekipa z Maranello może zdecydować się na kolejną zmianę jednostki napędowej – tym razem w obszarze silnika spalinowego. Struktura stworzona przez Mattia Binotto wydała kolejny owoc, którym ma być wzrost wydajności mocy. Stało się to możliwa dzięki zmianom wykonanym w obszarze komory spalania. Oczekiwania inżynierów miały potwierdzić testy na ścieżce, więc teraz pozostaje je tylko sprawdzić na torze.

Czy Ferrari zdecyduje się na taki krok już w Baku? Zwykle dodatkową moc trzyma się na takie wyścigi jak Spa czy Monza, ale tor w Baku może być dobrym polem testowym przed wejściem w decydującą fazę sezonu. Ostatni wyścig pokazał, że Mercedes wraca do formy i ostatnie czego włoski zespół potrzebuje, to pozwolenie rywalowi na powrót do bardzo komfortowego położenia, w którym wyścigi kończone jadąc na 80% możliwości samochodu.