Alonso wystartuje w Indy 500

Fernando Alonso wielokrotnie deklarował, że chciałby się sprawdzić w innych seriach i taki scenariusz właśnie stał się rzeczywistością. Zespół McLarena poinformował, ze hiszpański kierowca przy wsparciu Hondy oraz Andretti Autosport pojedzie w Indy 500. Wyścig zbiega się w czasie z weekendem wyścigowym w Monako, więc decyzja dla wielu fanów może wydawać się szokująca.

Nazwisko kierowcy, który zastąpi Hiszpana podczas wyścigu na torze w Monte Carlo nie jest znana, a sam Alonso nie kryje ekscytacji z możliwości sprawdzenia się w całkiem innej serii.

“Jestem niezwykle podekscytowany, że będę się ścigał w tegorocznym Indy 500 z McLarenem, Hondą oraz Autosport.”

“Indy 500 to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów w światowym kalendarzu sportów motorowych, z którym równają się jedynie 24-godzinny Le Mans i GP Monako, dlatego żałuję, że nie będzie w Monako w tym roku. To jednak będzie jedyny wyścig jaki opuszczę w tym roku. Wracam do kokpitu MCL32 w Kanadzie w czerwcu.”

Alonso przyznaje, że nie jeździł nigdy samochodem serii Indy Car, ale jest przekonany, że szybko odnajdzie się w nowym środowisku. Hiszpan tuż po wyścigu w Barcelonie rozpocznie intensywny program przygotowań z zespołem Andretti Autosport.

Więcej wkrótce…