Williams pokazał FW40

Zespół Williams długo zwlekał z podaniem terminu prezentacji bolidu, a gdy już wykonał ruch, to zaskoczył wszystkich. Dzisiejszego poranka zaprezentowane zostały pierwsze grafiki nowego bolidu oznaczonego symbolem FW40.

Williams FW40 (fot. Williams Martini Racing)

Williams FW40 - rzut z przodu (fot. williams Martini Racing)

Poniżej możecie porównać, jak FW40 różni się od swojego poprzednika.

Na pierwszy rzut oka nie widać wielu zmian w porównaniu do poprzednika. Williams zaprezentował bolid z identycznym nosem jak w poprzednim sezonie. Tutaj nie można jednak wykluczyć, że w czasie testów lub w Melbourne zobaczymy nieco inna konstrukcję. Podobnie jak na zaprezentowanych zdjęciach modelu bolidu zespołu Manor można zauważyć dużo węższe boczne wloty powietrza. Zwiększył się za to przekrój wlotu umieszczonego nad głową kierowcy. To wskazuje na duże modyfikacje w układzie chłodzenia i wykorzystanie dodatkowej przestrzeni, która jest dostępna w tylnej części bolidu. Zmiany w tym obszarze mogą pozytywnie wpłynąć na pracę aerodynamiki.

Przednie oraz tylne skrzydło zostało dostosowane do nowych zapisów w regulaminie, ale specjalnie nie wpływają na charakter samego bolidu. Konstrukcja mocno przypomina zeszłoroczny samochód i jej charakter nie wydaje się być ani odrobinę bardziej agresywny. Pozostaje mieć nadzieję, że zaprezentowane grafiki nie oddają prawdziwego obrazu bolidu i samochód Williams na torze będzie prezentował się znacznie lepiej.