Ecclestone uruchomi konkurencyjną serię?

Dzika plotka od rana krążyła po mediach społecznościowych i uznałem, że warto o niej wspomnieć. Według informacji przekazanych przez niemieckiego Bild’a Bernie Ecclestone planuje uruchomienie własnej serii, konkurencyjnej dla F1.

O możliwości powstania serii GP1 mówiło się już wielokrotnie, a w ostatnich latach Flavio Briatore miał zbadać dla Ecclestone’a ten grunt. Seria ma być tania, dostępna oraz początkowo bazować na zespołach rywalizujących w seriach GP2 oraz GP3. Bernie po tylu latach współpracy z promotorami i właścicielami torów ma w ręku bardzo wiele atutów, aby przynajmniej spróbować pójść w tym kierunku.

Potwierdzeniem tych plotek może być fakt, że Ecclestone już dwa dni po przejęciu serii przez Liberty Media pozbył się większości udziałów, które otrzymał w związku z transakcją. Bild wspomina również o dużym poruszeniu wśród właścicieli zespołów F1, którzy mieli się ze sobą kontaktować by wybadać sytuację.

Plotka głosi, że nowa seria mogłaby wystartować już w 2019 roku. Bild zastanawia się jedynie, czy takie działania nie będą naruszały kontraktów, które Ecclestone oraz zarządzane przez niego firmy podpisały w Liberty Media w procesie sprzedaży praw. Znając jednak doświadczenie oraz spryt starszego pana można przypuszczać, że przewidział on całą sytuację kilka kroków naprzód.

Bardzo aktywny w mediach głównego nurtu jest ostatnio również Christian Sylt, dziennikarz mocno związany z Ecclestonem. W materiale wyemitowanym przez stację ITV kolejny raz powraca kwestia konfliktu interesów przy sprzedaży serii, którą coraz mocniej interesują się (lub zostali zainteresowani) brytyjscy politycy. To wszystko może w najbliższych miesiącach uderzyć w Liberty Media i mieć realny wpływ na planowane zmiany.