Liberty Media otrzymała zgodę od FIA

Światowa Rada Sportów Motorowych jednogłośnie opowiedziała się za przejęciem praw do serii przez Liberty Media. Dzisiejsze głosowanie jest ostatnim z trzech warunków, które musiały zostać spełnione. Wcześniej amerykańska firma uzyskała wszystkie potrzebne zgody organizacji antymonopolowych oraz zebrała inwestorów, którzy wyłożą (w gotówce) kwotę szacowaną na 1,5 miliarda dolarów.

W oświadczeniu wydanym przez FIA możemy przeczytać, że głosowanie zostało poprzedzone prezentacją przygotowaną przez Liberty Media oraz panelem dyskusyjnym. Przedstawiona wizja najwyraźniej nie wzbudziła żadnych zastrzeżeń.

“Liberty, Formula One Group i FIA pragną podjąć współpracę, aby zbudować konstruktywne relacje, które zapewnią ciągły sukces oraz rozwój serii w dłuższej perspektywie.”

“Decyzja Światowej Rady Sportów Motorowych potwierdza wiarę FIA, że Liberty, jako renomowana organizacja medialna z ogromnym doświadczeniem, zarówno sportowym jak i rozrywkowym, jest w doskonałym położeniu, aby zapewnić ciągły rozwój królowej sportów motorowych.”

Federacja wspomniała również o posiadanym przez nią 1% udziałów w serii, który zostanie sprzedany wraz z udziałami innych współwłaścicieli. Liberty Media w swoim oświadczeniu wyraziła nadzieję, że proces przejęcia praw do serii zakończy się jeszcze w tym miesiącu.