Najbliższy tydzień może przynieść informacje o przyszłości Bottasa

Claire Williams, odpowiadając na pytania reporterów podczas targów Autosport International, zasugerowała, że zbliżający się tydzień powinien przynieść informacje dotyczące przyszłości Bottasa. Zdaniem szefowej Williamsa sprawa ciągnie się już wystarczająco długo i każdemu zależy na jej jak najszybszym wyjaśnieniu.

“To wszystko się przeciągało i myślę, że wszyscy chcą znać rozwiązanie, szczególnie kto będzie partnerem Lewisa w przyszłym roku i od momentu, gdy Nico ogłosił swoją decyzję wiedzieliśmy, że Toto zadzwoni.”

“To wspaniała szansa dla Valtteriego, który dał Williamsowi bardzo dużo. Zawsze mówiliśmy, że jeśli to może się wydarzyć z korzyścią dla Wiliamsa, to jest właściwe posunięcie.”

“Nikt nie chce mieć w zespole kierowcy, który chce być gdzieś indziej. Pozbawianie go tak wspaniałej szansy, to również nie jest właściwe posunięcie, szczególnie na etapie, na którym znajduje się kariera Valtteriego, ale to musi być również korzystne dla Williamsa i nad tym pracowaliśmy przez ostatnie sześć tygodni.”

“Już prawie tam jesteśmy, jesteśmy przy końcu i mam nadzieję, że będziemy mogli coś zakomunikować w nadchodzącym tygodniu.”

Zagadka dotycząca obsady bolidów Williamsa i Mercedesa jest już w praktyce rozwiązana. Ciągle pozostaje aktualne pytanie kiedy i w jaki sposób zainteresowane zespoły zdecydują się oficjalnie o tym poinformować. Choć Mercedes zaprzeczył doniesieniom hiszpańskiego AS’a, mówiącym o prezentacji kierowcy 23 stycznia, to kolejne źródła wskazują właśnie na ten termin. Być może ekipa z Grove poinformuje końcem tygodnia o rozstaniu z Bottasem, a Mercedes potwierdzi jego zatrudnienie w poniedziałek 23 stycznia.

Claire Willams potwierdziła również zainteresowanie Paddym Lowe, ale zaznaczyła, że jest to wątek niezwiązany z decyzją dotyczącą kierowców. To może sugerować, że nazwisko osoby, która weźmie odpowiedzialność za pion techniczny zespołu poznamy nieco później.