Wielkie podsumowanie: Zaskoczenie sezonu

Podsumowanie sezonu przenosi się dzisiaj na f1fanklub.pl, gdzie znajdziecie bardzo obszerną analizę wydarzeń, które zasłużyły na miano “Zaskoczenia sezonu”. Autorem poniższego fragmentu jest Paweł Wroniecki, założyciel i redaktor naczelny wspomnianego serwisu.


Za nami trzymający w napięciu do ostatniego okrążenia sezon 2016. Emocje na szczęście już opadły i nastał czas podsumowań. Był to sezon rekordowo długi, aż 21 wyścigów, głównie zdominowanych przez kierowców Mercedesa, ale nie oznacza to, że ten rok nie obfitował w nieprzewidywalne sytuacje.

Na start chciałem jednak pominąć wydarzenia tego sezonu, a skoczyć na sam koniec. Ponieważ dla wszystkich największym zaskoczeniem było to co wydarzyło się już kilka dni po zakończeniu sezonu, czyli przejście na emeryturę 33 mistrza świata Formuły 1, Nico Rosberga. Mercedes w końcu uzyskał to na co liczył przez ostatnie lata, tytuł zdobył niemiecki kierowca w niemieckim bolidzie. Dla tego koncernu była to idealna sytuacja, a nagła decyzja Nico to dla nich jak obuchem w łeb.

Szczerze mówiąc na ten moment nie mam pojęcia jak rozwinie się ta sytuacja…

Cały tekst wraz z komentarzami uczestników projektu i zaproszonych gości znajdziecie na f1fanklub.pl. Oczywiście zapraszam do komentowania i dodawania własnych “zaskoczeń” w komentarzach pod wpisem oraz na portalach społecznościowych.

Pierwszą część podsumowania znajdziecie na cyrkf1.pl.