KFC Indonesia stoi za przejęciem Manora?

Niezależne źródła donoszą, że zespół Manor kolejny raz zmienił właściciela. Stephen Fitzpatrick podczas ostatniego weekendu minionego sezonu otwarcie mówił o toczących się rozmowach, jednak nie chciał zdradzać szczegółów. Podejrzewano, że za przejęciem zespołu może stać Tavo Hellmund i te informacje się potwierdzają, ale tylko częściowo.

Amerykanin ma być jedynie łącznikiem pomiędzy zespołem, a azjatyckim konsorcjum, które ma pod swoimi skrzydłami kilku kierowców GP2. Te rewelacje opublikował na swoim blogu Matthew Somerfield, a doskonałym uzupełnieniem tego wpisu jest komentarz Willa Buxtona. Dziennikarz stacji NBC Sports sugeruje, że może chodzić o KFC Indonesia. Plotki o możliwym zaangażowaniu marki w rywalizację w F1 pojawiły się na początku 2016 roku. Antonio Giovinazzi oraz Rio Haryanto to kierowcy, którzy wkrótce mogą dołączyć do bardzo prestiżowego grona.

Fitzpatrick czekał ze sprzedażą zespołu do ostatniego momentu, ale jeśli doniesienia okażą się prawdą, to pracowników fabryki Manora czeka spokojna, ale bardzo pracowita zima. Jakiekolwiek dramaty w tym okresie, problemy z płynnością finansową czy podwykonawcami, rzuciłyby się ogromnym cieniem na formę zespoły w przyszłym sezonie i kolejnych latach.

Do podpisania porozumienia miało dojść wczoraj w siedzibie zespołu w Banbury. Wkrótce powinniśmy otrzymać oficjalne informacje w tej sprawie.