Pascal Wehrlein podpisał kontrakt z Sauberem

Według doniesień serwisu Motorsport-Total.com Pascal Wehrlein związał się z zespołem Saubera i w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy szwajcarskiej ekipy. Dwa dni temu Joe Saward sugerował, że takie rozwiązanie jest mało prawdopodobne, bo Sauber nie był zainteresowany żadną współpracą technologiczną, a jedynie gotówką. Kwota jaką miał usłyszeć Toto Wolff była zaporowa, ale obecne doniesienia pozwalają sądzić, że znaleziono wspólny grunt.

Zatrudnienie 22-letniego Niemca oznacza, że bez fotela zostaje Felipe Nasr. Posunięcie zespołu było naturalnym wynikiem zakończenia współpracy brazylijskim bankiem, który mocno wspierał swojego rodaka. W padoku krążą plotki, że Ecclestone mocno pracował, aby choć jeden Brazylijczyk pozostał na torze, ale jak widać, nawet te starania nie przyniosły skutku.

Jeśli doniesienia się potwierdzą to warto będzie obserwować, jak wychowanek Mercedesa będzie się rozwijał w zespole, który nadal pozostaje gdzieś na orbicie Ferrari. Potwierdzenia tych informacji powinniśmy się spodziewać w ciągu najbliższych godzin.