Alonso coraz bliżej Porsche?

Nazwisko Alonso nadal elektryzuje, mimo, że od momentu, w którym hiszpański kierowca zdobył ostatni tytuł minęło dziewięć lat. Trudno się więc dziwić, że fani bacznie śledzą każdy jego krok i analizują każde wypowiedziane słowo.

Alonso “odchodził” już z serii kilkukrotnie, ale jego wiek oraz kończący się kontrakt z McLarenem sugerują, że to, co nieuniknione, może wkrótce nadejść. Dwukrotny mistrz świata co jakiś czas wspomina, że WEC może być miejscem, w które skieruje swoje kroki, jeśli przyszłoroczne ściganie nie okaże się atrakcyjną propozycją. Trudno się więc dziwić że, kiedy kolejny raz kierowca wspomniał o swoich planach, wszystkie branżowe serwisy oszalały. Hiszpan zrobił to przy okazji krótkiego filmu, przygotowanego przez organizatorów serii wyścigów długodystansowych, na pożegnanie Marka Webbera.“Miałeś fantastyczną karierę, a teraz te wszystkie sukcesy z Porsche. Nie poczekałeś na mnie tam, byłoby miło, ale ciągle będziesz w pobliżu i będę mógł zapytać o wiele rzeczy, kiedy dołączę do Twojej przygody.”

Oglądając wywiady z Alonso z tego sezonu można odnieść wrażenie, że hiszpański kierowca pogodził się z myślą, że ukończy rywalizację “tylko” z dwoma tytułami mistrzowskimi na koncie. Stąd już tylko krok, do podjęcia decyzji o wycofaniu się z rywalizacji lub spróbowaniu czegoś innego. Le Mans (WEC) wydaje się być najbardziej kuszącą opcją ze wszystkich dostępnych, a sukcesy Webbera czy Hulkenberga tylko pokazują, że doświadczenie i umiejętności przekładają się bezpośrednio na dobry wynik.

W tym roku Massa oraz Botton, a w kolejnym Alonso? Nie wiedzę powodu, dla którego miałoby się to nie wydarzyć.