Vettel przeprosi Whitinga oraz Verstappena?

Sebastian Vettel uniknął kary za swoje soczyste komentarze wysłane w eter podczas ostatniego wyścigi, ale prawdopodobnie nie ominie go publiczna spowiedź. Opublikowana przez FIA obsada czwartkowej konferencji prasowej sugeruje, że jednym z punktów będzie wyczyszczenie atmosfery. Obok Vettela oraz Verstappena, kierowców, którzy byli głównymi bohaterami meksykańskiej telenoweli, zasiądzie sam Charlie Whiting.

Czy powinniśmy spodziewać się fajerwerków? Raczej nie, bo przynajmniej pierwsza część konferencji będzie staranni zaaranżowana. Pytania od dziennikarzy również nie powinny nikomu zrobić krzywdy. Osobiście oczekuję, że Vettel publicznie przeprosi Whiting lub odczyta list, który do niego wysłał po wyścigu w Meksyku oraz podobne słowa pośle w kierunku Verstappena. Ta druga część ma być elementem “kary” nałożonej przez FIA na niemieckiego kierowcę.

Może się również okazać, że i z tych okoliczności Vettel wyjdzie obronną ręką i jego słowa będą przypominały słowa popularnej ostatnio piosenki:

“I’d crawl through the desert on my hands and knees Rehearsin’ my pretty please Climb the highest mountain If I were sorry”

Dodam tylko, że wspomniany kawałek kończy się słowami “if I were sorry but I’m not sorry, no”.

Złośliwi zwrócili uwagę, że miejsc na konferencji jest zwykle sześć, a tym razem zaproszono aż siedem osób. Jak FIA poradzi sobie z tym problemem. Mówi się, że Whiting weźmie Vettela na kolanka.