Renault, podobnie jak Honda, przeprojektuje swoją jednostkę napędową

Serwis motorsport.com donosi, że Renault planuje całkowicie przeprojektować jednostkę napędową przed zbliżającym się sezonem 2017. Obecna konstrukcja, która rozwijana jest od 2014 roku, według słów Frederica Vasseura, osiągnęła już punkt, w którym znalezienie dodatkowej mocy jest bardzo trudne.

Informacja o planach francuskiego producenta jest przedstawiana jako jedna z tych ” łamiących”, ale warto pamiętać, że na podobne posuniecie zdecydowała się również Honda. Japoński koncern stwierdził, ze nie posiadając konstrukcji zbliżonej do Mercedesa, nie ma możliwości, aby osiągnąć poziom wydajności, pozwalający na podjęcie walki. W tym kontekście decyzja Renault nie powinna dziwić.

Na naszych oczach dokonuje się proces, o którym mówiło się w zasadzie od momentu wprowadzenia do użytku nowych jednostek napędowych. Z biegiem czasu konstrukcje staną się do siebie bliźniaczo podobne, a różnica pomiędzy osiągami będzie się zamykała w granicach 10-20 koni mechanicznych. W tym kontekście, nawet bez rewolucji w przepisach, ponownie aerodynamika doszłaby do głosu. Nowe regulacje sprawią jednak, że przyszłoroczny układ sił będzie mniej przewidywalny.