Bottas i Stroll kierowcami Williamsa na sezon 2017

Wielotygodniowe spekulacje dobiegły końca. Zespół Williams, podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Grove, ogłosił skład kierowców na sezon 2017. Zaskoczenia nie ma, bo obok Bottasa, w drugim bolidzie zespołu Williamsa zasiądzie Lance Stroll.

Williams długo czekał z ogłoszeniem składu kierowców, mimo, że umowy zostały podpisane już jakiś czas temu. Były ku temu powody. Głównym sponsorem zespołu jest marka Martini, co w połączeniu z nastoletnim kierowcom, mogłoby wzbudzać pewne kontrowersje. Na szczęście Lance Stroll 29 października skończył 18 lat, co jest w większości krajów wiekiem, który pozwala legalnie napić się alkoholu. Drugi powód to choroba Franka Williamsa. Zapalenie płuc, którego nabawił się właściciel historycznej stajni wymagało hospitalizacji. Niestety Frank Williams nie pojawił się na prezentacji, ale jego córka potwierdziła, że czuje się lepiej i jest już w domu.

Stroll przygotowując się do swojego debiutanckiego sezonu wykonał z zespołem ogromną pracę. Niektórzy twierdzą, że kilometry przejechane podczas prywatnych testów można przeliczyć na kwotę około 20 milionów dolarów.

Współpraca z Bottasem została przedłużona o kolejny sezon. Nie jest tajemnicą, że zespół był zainteresowany dłuższym kontraktem, ale kierowca chce sobie zostawić otwartą furtkę i z pewnością będzie bacznie wypatrywał miejsca w silniejszym zespole.