Hamilton rozpocznie drugą część sezonu od kary

Jest wysoce prawdopodobne, że Lewis Hamilton rozpocznie drugą połowę sezonu od startu do wyścigu z bardzo odległej pozycji. Oficjalnego potwierdzenia decyzji zespołu należy spodziewać się w czwartek. Wówczas będzie również jasne, czy Mercedes będzie mógł skorzystać z dwóch nowych jednostek narażając swojego kierowcę na tylko jedną karę.

Z nową jednostką napędową za plecami oraz na torze, który jest bardzo wymagający względem silników Hamilton ma ogromną szansę, aby utrzymać pozycję lidera klasyfikacji kierowców. Dużo będzie zależało od pogody oraz dyspozycji kierowców Ferrari oraz Red Bulla.

Na Spa zespół Mercedesa będzie miał okazję do sprawdzenia systemu Halo, zanim rozpoczną się dalsze prace nad systemem ochrony głowy kierowcy, który ma się pojawić na torach w sezonie 2018. Podczas pierwszego, piątkowego treningu rozwiązanie zostanie zamontowane oraz sprawdzone w bolidzie Nico Rosberga. W ostatnim czasie pojawił się nowy głos w dyskusji dotyczącej systemu Halo, że rozwiązanie, niezależnie od finalnego kształtu, może wpływać na widoczność na starcie całkowicie zasłaniając panel świateł startowych.