Stoll: Celem jest mistrzostwo przed 2020 rokiem

Jerome Stoll w wywiadzie udzielonym oficjalnemu serwisowi serii zdradził kilka szczegółów dotyczących rozwoju operacji wyścigowej Renault oraz planów na najbliższą przyszłość. Kluczem powrotu na szczyt rywalizacji jest odbudowa zaplecza technologicznego, które mocno podupadło w czasie, gdy zespołem zarządzał Gerard Lopez.

Zaplanowane zmiany dotkną obu fabryk w Enstone oraz Viry, ale oprócz kroku technologicznego zmieniony zostanie sposób zarządzania operacją wyścigową. Cyril Abiteboul zachowa swoje stanowisko, ale nie będzie już tak często widywany w padoku. Jego rolą będzie nadzór nad procesem restrukturyzacji fabryki w Enstone oraz wypracowanie efektywnych mechanizmów współpracy z oddziałem w Viry. Frederic Vasseur obejmie funkcję szefa zespołu wyścigowego, ze wszystkimi tego przywilejami oraz konsekwencjami.

Oprócz wielu zatrudnionych w ostatnim czasie osób, które na nowo mają stanowić o sile Renault, planuje się zatrudnienie dodatkowych 100 ekspertów w Enstone oraz 30 w Viry. Stoll zapewnia jednak, że nie będą to przypadkowe kontrakty, a Renault postara się wybrać najlepszych dostępnych ludzi..

Po co to wszystko? Renault zamierza już w przyszłym sezonie wrócić do walki o czołową piątkę klasyfikacji konstruktorów. W kolejnym roku celem jest podium, a lata 2019 i 2020 to okres, w którym francuski producent zamierza walczyć o mistrzowski tytuł.