Nowe opony pozwolą pojechać o 2,5 sekundy szybciej

Firma Pirelli przedłużyła swój kontrakt z FIA i do roku 2019 pozostanie wyłącznym dostawcą opon dla serii. Umowa została wstępnie zaakceptowana przez obie strony już zimą, a ostatnim elementem, który opóźniał fakt jej podpisania, był kształt zmian regulaminowych na sezon 2017. Włoski producent chciał, by wymagania, które FIA postawi przed dostawcą opon zostały wpisane w kontrakcie.

Dyrektor generalny firmy Pirelli, Marco Tronchetti Provera, w rozmowie z La Gazzetta dello Sport nie krył satysfakcji z podpisania nowego kontraktu.

“Dla nas to ogromne źródło satysfakcji. Nadal realizujemy to bardzo duże wyzwanie, które ma wpływ na program rozwoju opon drogowych.”

“To podwójny sukces. Po pierwsze z powodu wizerunku marki Pirelli oraz z powodu naszej technologii, bo sprostaliśmy wszystkim wymaganiom, które nam postawiono.”

Marco Tronchetti Provera odniósł się również do obecnego obrazu rywalizacji oraz potwierdził, że przyszłoroczne bolidy mogą sporo przyśpieszyć.

“Jedną z niespodzianek sezonu jest powrót do dobrej formy Red Bulla i postęp Renault z silnikami. Ferrari już tam jest, brakuje im niewiele i mam nadzieję, że znajdą ten kawałek w jak najkrótszym czasie.”

“W przyszłym roku samochody będą cztery do pięciu sekund szybsze i opony zapewnią poprawę o 2,5 sekundy, co pokazuje jak są one istotne. “