Allison: Przyszłoroczne samochody będą szybkie i piękne

James Allison podczas konferencji FIA, która odbyła się we Włoszech zdradził w rozmowie z serwisem espn.co.uk, że pierwsze prace nad przyszłorocznym bolidem pokazują, że nowe samochody będą zdecydowanie ładniejsze od obecnych konstrukcji. Zmiany, które miały zwiększyć znaczenie przyczepności mechanicznej wpłynęły jednocześnie na estetykę bolidów.

“Zespoły skupiają się całkowicie na funkcjonalności nie patrząc na formę i to co osiąga się w wyniku prac jest tym, czym jest. Jednak wszyscy – a zdecydowanie większość z nas – chcemy, aby nasze produkty były piękne i dlatego chcemy przepisów, które biorą to pod uwagę. Wówczas kiedy skupiamy się jedynie na funkcjonalności, to przepisy naturalnie tworzą piękne samochody.”

“Zrobiliśmy mały krok do przodu, aby pozbyć się paskudnych nosów kilka lat temu, a w przyszłoroczne zapisy są bardzo świadomym wysiłkiem, aby uczynić samochody niewiarygodnie szybkimi i pięknymi zarazem.”

“Proporcje przyszłorocznych samochodów są bardzo pociągające. Dla tych z nas, którzy mają możliwość obserwować samochody podczas ich tworzenia, wyglądają one nieźle. Nie mogę się doczekać momentu, kiedy będą się ścigały.”

Jak mogą wyglądać przyszłoroczne konstrukcje? Ciekawy materiał na ten temat przygotował Giorgio Piola, a jego analizę przeprowadził Ted Kravitz oraz Karun Chandhok.Będą przy temacie Ferrari warto wspomnieć wypowiedź Maurizio Arrivabene dotyczącą rozwoju tegorocznego samochodu. Szef włoskiego zespołu w rozmowie z serwisem motorsport.com zasugerował, że inżynierowie z Maranello pracują bez wytchnienia i mają w zanadrzu coś specjalnego.

“Nie podam dokładnych dat, ale mogę wam powiedzieć, że inżynierowie nie śpią. Pojawią się niespodzianki bo nasi inżynierowie od podwozia śpią nawet mniej.”

Arrivabene nadal wierzy, że sprawa tytułu jest otwarta, a włoski zespół nie powiedział ostatniego słowa.