Prognoza pogody dla Maranello: Ekstremalnie wysokie ciśnienie

Dwa zwycięstwa w krótkim czasie – taki cel przed zespołem Ferrari stawia Sergio Marchionne. Wypowiedź szefa włoskiego giganta zbiegła się w czasie z informacją, że przyszłość Maurizio Arrivabene zadecyduje się w kilku najbliższych wyścigach. Według magazynu Autosprint jego miejsce w roli szefa zespołu miałby zająć James Allison, a pod dach fabryki w Maranello powrócić Aldo Costa. W kręgu zainteresowania Marchionne ma być również James Key. Jego doświadczenie oraz wiedza dotycząca operacji wyścigowej Red Bulla byłaby z pewnością bardzo przydatna.

Trudno o lepszą motywację, przed zbliżającym się weekendem wyścigowym w Hiszpanii, z którego zespół Ferrari musi wrócić z tarczą.

“Jestem pewien, że niedziela będzie dla nas ważnym dniem. Do tej pory mieliśmy pecha, ale sezon dopiero się zaczął. Oczekuję dwóch zwycięstw w krótkim czasie, zaczynając w Hiszpanii.”

Marchionne wspomniał również o możliwym zaangażowaniu marki Alfa Romeo w rywalizację na torach. Decyzja jest uzależniona od wyników sprzedaży marki, ale jeśli będzie pozytywna, to możemy się spodziewać kolejnego zespołu w stawce, który wystawi samochód z własną jednostką napędową.