Red Bull nagrał przejazd z osłoną spod wizjera kasku Daniela Ricciardo

Red Bull włożył bardzo dużo pracy w przygotowanie alternatywnej koncepcji systemu poprawiającego ochronę głowy kierowcy przed kontaktem z oponą oraz innymi przedmiotami. Intensywność wspomnianych prac oraz promocja rozwiązania w mediach pokazują, że ekipa z Milton Keynes wiąże z systemem duże nadzieje nie tylko w obszarze bezpieczeństwa.

Jednym z głównych zagadnień dyskutowanych w przypadku obu rozwiązań jest ograniczenie widoczności. W przypadku “Halo” mieliśmy wiele ujęć, prezentujących punkt widzenia kierowcy. Ponownie Red Bull poszedł o krok dalej i w czasie okrążenia instalacyjnego, Daniel Ricciardo miał na sobie specjalne okulary, nagrywające obraz spod wizjera.

Ricciardo wykonał przejazd z osłoną w specjalnych okularach (fot. Red Bull Racing)

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy nagranie z przejazdu będzie upublicznione, ale z pewnością będzie ono częścią zestawy danych, które zespół przekaże FIA.

Decyzja w sprawie wyboru rozwiązania, które będzie obowiązkowym wyposażeniem bolidów ma zostać podjęta przed 1 lipca. Do tego czasu Red Bull musi zaproponować rozwiązania, które będą utrzymywały ekran w czystości nie tylko od zewnętrznej, ale również od wewnętrznej strony. Ten drugi aspekt jest niezwykle istotny w kontekście deszczowych wyścigów. Krople wody, szczególnie w zakrętach będą wędrowały z krawędzi osłony na jej wewnętrzną stronę. Zastosowanie wycieraczek czy też zrywanych filtrów wydaje się mało prawdopodobne.

Zespół z Milton Keynes planuje kolejne przejazdu z osłoną w trakcie najbliższych wyścigów w Hiszpanii oraz Monako.