Ecclestone potwierdził transfer technologiczny pomiędzy Mercedesem i Ferrari

Czy na szczycie rywalizacji miał miejsce transfer technologiczny, którego celem było wyrównanie stawki? Czy możliwe jest, że Mercedes wyciągnął pomocną dłoń do Ferrari i wskazał kilka obszarów, w których nowa jednostka skonstruowana w Maranello może spisywać się lepiej? Brzmi nieprawdopodobnie, ale taką wersję wydarzeń potwierdził Bernie Ecclestone rozmawiając z dziennikarzami w Bahrajnie.

O możliwości udzielenia takiej pomocy przez niemieckich inżynierów mówiło się już od miesięcy, ale dziennikarze nie uzyskali nawet cienia potwierdzenia, że scenariusz jest prawdziwy. Po kilku miesiącach głos w sprawie zabrał Ecclestone, którego cytuje serwis motorsport-total.com.

“Myślę, że pomogli Ferrari na tyle, na ile chcieli. Jest lepiej pokonać w bezpośredniej rywalizacji Ferrari niż Force India. Wtedy to zwycięstwo coś znaczy.”

W podobnym tonie wypowiedział się Gerhard Berger. Osoba byłego kierowcy Ferrari jest w całej sprawie nieprzypadkowa. W jego autobiografii pojawia się wątek z lat 90-tych, w którym włoski zespół również otrzymał pomoc od rywala, tylko wówczas była to Honda.

Dotychczas wszystkie zaangażowane strony zaprzeczały, że jakakolwiek współpraca miała miejsce, ale wypowiedź Ecclestone’a rzuca na sprawę całkiem nowe światło. Jak na całą sytuację zareaguje Red Bull, który ustami Helmuta Marko już w przeszłości sugerował, że taki transfer technologiczny miał miejsce? Jeśli sprawa się rozwinie, możemy mieć niezły bałagan. Czy własnie o to chodzi Ecclestonowi?