Aston Martin dołącza do Red Bulla

Nazwa Aston Martin była wielokrotnie wymieniana, w gronie marek, które mogą pojawić się na torach F1. Po licznych informacjach dotyczących przejęcia zespołu Force India oraz rozmów Red Bullem brytyjski producent zdecydował się wejść we współpracę z ekipą z Milton Keynes. Oficjalna decyzja w tej sprawia powinna zostać ogłoszona jeszcze dzisiaj.

Współpraca ma mieć formę partnerstwa technologicznego, które pozwoli na transfer rozwiązań wykorzystywanych na torach do samochodów brytyjskiego producenta. Niewykluczone, że w kolejnych latach zaangażowanie Aston Martina wzrośnie, co może otworzyć Red Bullowi drogę do pozyskania jednostki napędowej Mercedesa lub budowy własnej.

Niemiecki Auto Motor und Sport oraz brytyjski Autocar sugerują, że właśnie to drugie rozwiązanie może zostać wcielone w życie. Wszystko za sprawą zaangażowania Adriana Newey’a w budowę nowego samochodu sportowego dla Aston Martina, która ma być zasilany jednostką hybrydową. Supersamochód, o którym mowa ma już nawet swoją kodową nazwę – AM-RB 001.