Marko: Toro Rosso w żółtych barwach? To możliwe

Helmut Marko w wywiadzie dla serwisu Speed Week potwierdził, że trwają rozmowy z Renault, których celem jest przejęcie zespołu Toro Rosso przez francuskiego producenta. Z jego słów wynika, że w grę nie wchodzi tylko sprzedaż, ale również jakaś pośrednia forma, która skutkować będzie przemalowaniem obu bolidów na żółto.

“Jeśli Renault uważa, że musi się promować w inny sposób ze względów marketingowych, to powinni porozmawiać o kupnie zespołu lub posiadaniu dwóch bolidów w żółtym malowaniu. I tego typu dyskusje miały miejsce z Toro Rosso i Sauberem. Z Force India i Lotusem rozważano podobne opcje jak z Toro Rosso.”

“Jeśli będą zainteresowani takim rozwiązaniem… to będziemy kontynuowali rozmowy. Tu nie chodzi tylko o sprzedaż. W grę wchodzi danie im dwóch bolidów Toro Rosso w żółtych barwach.”

“Jeśli poprawią wydajność i zacieśnią współpracę, to [przejecie Toro Rosso] jest możliwe.”

Jednocześnie Marko zaprzeczył, że siostrzana stajnia szuka nowego właściciela. Red Bull nie jest na sprzedaż i nie ma żadnego scenariusza z Audi w tle. Wycofanie się z rywalizacji jest nadal możliwe i to znacznie wcześniej niż w 2020 roku podając przykład BMW oraz toyoty, zespołów, które również podpisały z FOM długoterminowe umowy.