Bottas może potrzebować operacji

Według menadżera Valtteriego Bottasa jego podopieczny, pod czujnym okiem okiem lekarzy i fizjoterapeuty, rozpoczął przygotowania do kolejnego wyścigu. Fin aktualnie przebywa w Indonezji, gdzie przyzwyczaja się do strefy czasowej oraz warunków klimatycznych jakie będą panowały na torze Sepang. Występ w Malazji nadal jednak stoi pod znakiem zapytania, bo ostatnie słowo w tej sprawie będą mieli delegaci medyczni FIA. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta dopiero w najbliższy czwartek.

Mika Hakkinen, który również opiekuje się fińskim kierowcą, bardzo ostrożnie wypowiada się na temat szans Bottasa na start.

“Nie mogę tego potwierdzić w tym momencie. Rozmawiałem z Valtterim i jest optymistą, wierzy, że może jechać.”

“Teraz odpoczywa i wszystko, co może zostać zrobione, jest robione, aby mógł pojechać w Malezji. Jeśli nie będzie mógł, nikt nie będzie mógł z tym nic zrobić.”

Czytając między wierszami, nawet osoby będące blisko kierowcy z niecierpliwością będą oczekiwały wyników czwartkowych badań na torze. Sytuacja wygląda poważnie tym bardzie, że fiński Turun Sanomat twierdzi, że kierowca, aby całkowicie wyeliminować problem może potrzebować zabiegu chirurgicznego. Jest bardzo prawdopodobne, że Bottas pójdzie pod nóż po zakończeniu tegorocznych zmagań, choć nie można wykluczyć, że stanie się to wcześniej, jeśli kontuzja nie pozwoli mu wrócić do bolidu.


Z podobnymi dolegliwościami zmagał się Kimi Raikkonen i w jego przypadku zabieg oraz powrót do rywalizacji wymagał sześciotygodniowej przerwy. Taki scenariusz dla Bottasa oznaczałby utratę dużej części tegorocznych zmagań, ale pozostaje mieć nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Wśród kierowców, którzy mogliby zastąpić Bottasa pojawił się nazwisko Kevina Magnussena. Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, bo nadal nie wiemy, czy w Malezji wystąpi Fernando Alonso. Hiszpan swoją serię testów pod okiem lekarzy FIA ma przejść w niedzielę, tuż przed wylotem. W trakcie tygodnia kierowca popracował w symulatorze zespołu i wynik tych prac oceniono jako dobry.