Susie Wolff ponownie wystąpi w piątkowych treningach

Fani talentu Susie Wolff będą mieli okazję, aby w przyszłym sezonie ponownie oglądać swoją zawodniczkę na torze. Z opublikowanego przez zespół Williams harmonogramu wynika, że szkocka zawodniczka dwukrotnie podczas treningów przed GP Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii zasiądzie za kółkiem FW37 oraz spędzi cały dzień w bolidzie w czasie testów na Red Bull Ring zaplanowanych po GP Austrii.

Po zeszłorocznych występach oraz dniu testowym za kołkiem tegorocznej konstrukcji, to kolejny ważny krok w karierze zawodniczki, która najwyraźniej nadal walczy o posadę kierowcy wyścigowego.

“W tym roku skupiamy się, aby zbudować coś na zeszłorocznym sukcesie. Ciężko trenowałam całą zimę i fizycznie jeszcze nigdy nie byłam w tak dobrej formie, więc jestem gotowa na nadchodzący sezon.”

“Jako kierowca testowy będę miała dodatkowy czas w FW37 i dzięki porównaniu z pracą w symulatorze, zespół może sprawdzić, czy wyciskamy wszystko z samochodu i skontrolować jakość poprawek. Wszyscy kierowcy pracują bardzo blisko siebie i jesteśmy gotowi aby dać z siebie wszystko w 2015 roku.”

Zadowolona z pracy wykonywanej przez Susie Wolff jest pełniąca obowiązki szefa zespołu Claire Williams.

“W zeszłym sezonie Susie zaskoczyła na swoją formą w czasie FP1 na Silverstone i Hockenheim i jesteśmy gotowi dać jej kolejną szansę na torze w 2015 roku. ”

“Znała FW36 bardzo dobrze i z FW37, któryjest ewolucja, chcemy wykorzystać tę wiedzę i posadzić ją w bolidzie, aby pozwoliła nam sprawdzić i ocenić, czy zmierzamy w dobrym kierunku.”