Remi Taffin: Wymieniliśmy dwie trzecie silnika

Remi Taffin w rozmowie z fińską telewizją MTV3 stwierdził, że mimo ograniczeń w rozwoju jednostek, wprowadzonych przez FIA, producenci byli w stanie całkowicie przebudować swoje jednostki. Renault już wcześniej deklarowało, że wykonało w swoim projekcie fundamentalne zmiany, a teraz ich ich rozmiar jest szacowany na około dwie trzecie całej konstrukcji.

“W trakcie zimy byliśmy w stanie zmienić wszystko, co chcieliśmy. Jedynym ograniczeniem była ilość części, ponieważ FIA przypisała im konkretne wartości, dla konkretnych zmian, które chcesz wykonać w silniku.”

“Producenci mogą zmienić wiele rzeczy, silnik spalinowy lub jednostkę ERS. W skrócie możemy zbudować zupełnie nowy silnik. Można powiedzieć, że w porównaniu z zeszłym sezonem zmieniliśmy około dwie trzecie i oczywiście będziemy kontynuowali ten proces w trakcie sezonu.”

Teoretycznie przyznane każdemu producentowi 32 żetony wystarczają na wykonanie zmian w obszarze 48%. Słowa eksperta pracującego dla Renault potwierdzają, że w rzeczywistości tych zmian można wykonać znacznie więcej.