Andrea Stella nadal będzie inżynierem wyścigowym Alonso

Po ogłoszeniu decyzji o przejściu Alonso do McLarena pojawiły się pytania dotyczące przyszłości jego inżyniera wyścigowego. Andrea Stella od wielu lat związany był z Ferrari, a w przeszłości pracował między innymi dla Schumachera oraz Raikkonena.

Serwis motor.es, powołując się na źródła wewnątrz zespołu z Woking podaje, że przyjaźń jaka wywiązała się między inżynierem i kierowcą wzięła górę nad lojalnością wobec włoskiej marki. Stella w przyszłym sezonie nadal będzie oczami i uszami Fernando Alonso, a jego głos będzie pojawiał się w słuchawce hiszpańskiego kierowcy.

Z opublikowanych informacji wynika, że osiągnięcie porozumienia w sprawie przejścia Stelli do McLarena nie było łatwe. Ferrari miało postawić wiele warunków, a jednym z nich ma być możliwość rozpoczęcia pracy dla konkurencji dopiero w pierwszy weekend wyścigowy sezonu. To może tłumaczyć dlaczego Stella, będąc już formalnie pracownikiem McLarena nie pojawił się w Jerez i nie powinniśmy się spodziewać jego obecności w trakcie kolejnych sesji w Barcelonie.