Podwozie VJM08 zwolnione przez podwykonawcę?

Wczoraj za serwisem thejudge13.com informowałem o trudnej sytuacji zespołu Force India i zatrzymaniu przez jednego z partnerów podwozia VJM08 do czasu uregulowania wszystkich zobowiązań. To samo źródło przekazało nowe informacje, ze których wynika, że co najmniej jedno podwozie zostało zwolnione do wykonania testów zderzeniowych. Wspomniana próba miała odbyć się wczoraj.

Nie ma jednak pewności, czy jest to gest dobrej woli wykonany przez firmę Formaplex, czy może rachunki będące przyczyną sporu zostały uregulowane. Jeśli zespół otrzymał również drugie podwozie, to po pozytywnym zakończeniu próby zderzeniowej może rozpocząć prace związane z przygotowaniem bolidu do zimowych testów.

Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę najbardziej pozytywny z możliwych scenariuszy to VJM08 najwcześniej masz szansę zadebiutować podczas ostatnich zimowych zajęć w Barcelonie. Podczas drugiej sesji testowej zespół Force India najprawdopodobniej wykona program związany ze sprawdzeniem ogumienia z wykorzystaniem zeszłorocznego bolidu ubarwionego nowym malowaniem.

Aktualizacja [11:55]: Małe potwierdzenia zdanie z ostatniego akapitu: