Force India przystąpi do sezonu bez testowania?

Bob Fernley, który ostatnio nie cieszy się najlepszą prasą, w rozmowie z serwisem BBC przyznał, że VJM08 może pojawić się w Melbourne nie zaliczając żadnego z zimowych testów. Zespół Force India na pierwsze zajęcia w Barcelonie zabierze zeszłoroczny bolid i niewykluczone, że skorzysta z podobnego rozwiązania podczas kończącej przygotowania do sezonu sesji na Circuit de Catalunya.

“Dla mnie jedynym pytaniem jest w jak dużej części trzeciej sesji testowej weźmiemy udział.”

“W drugim teście nie weźmiemy udziału – choć zastanawiamy się nad wykorzystaniem zeszłorocznego samochodu, aby kierowcy wykonali małą pracę z oponami.”

“Mam nadzieję, że zdążymy na start trzeciego testu z samochodem w specyfikacji 2015, ale musimy wykorzystać tyle, ile będziemy mogli.”

Powodów opóźnień w produkcji VJM08 ma być co najmniej dwa. Pierwszy z nich to oczekiwanie na możliwość wykorzystania tunelu aerodynamicznego Toyoty. Druga kwestia dotyczy dostawców, którzy w obawiając się upadku kolejnych zespołów, nie chcą podpisywać umów z odroczonym terminem zapłaty, żądając natychmiastowego regulowania wszelkich opłat.