Poważne opóźnienia w Force India

Niestety potwierdzają się niepokojące informacji dotyczące trudnej sytuacji zespołu Force India. Nie są to już sugestie dziennikarzy, czy informacje sensacje pochodzące z anonimowych źródeł. Głos w sprawie zabrał Bob Fernley i w rozmowie z serwisem Autosport stwierdził, że problemy z dostawcami mogą zmusić zespół do odłożenia debiutu VJM08, który był zaplanowany na drugą serię tegorocznych testów Barcelonie.

“Biorąc pod uwagę obciążenie czas wygląda na to, że będzie trudno zdążyć na pierwszy test w Barcelonie.”

“Wszyscy ciężko pracują, żeby to było możliwe, ale bardziej prawdopodobne jest, że VJM08 zadebiutuje podczas finałowej sesji testowej w Barcelonie, końcem lutego.”

“To oznacza, że użyjemy zeszłorocznego samochodu podczas następnego testu. Kilometry przejechane w VJM07 nadal pozwolą nam popracować z nowymi mieszankami Pirelli na sezon 2015.”

Pełniący obowiązki szefa zespołu Fernley stanowczo stwierdził, że zespół nie zamierza wycofać się z rywalizacji i pojawi się na starcie sezonu w Melbourne.

“Będziemy w Melbourne na starcie sezonu, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.”

“Czas testowania z nowym samochodem będzie ograniczony, ale zrobimy wszystko, co będzie możliwe, aby w Australii pojawić się w jak najlepszej formie, z jak największą liczbą przejechanych kilometrów.”