Honda poprosi FIA o kolejne wyjaśnienia

Hiszpański AS informuje, że Honda, po zapoznaniu się ze stanowiskiem FIA, dotyczącym możliwości rozwijania jednostki napędowej w trakcie sezonu, prawdopodobnie poprosi o kolejne wyjaśnienia w tej kwestii. Gazeta cytuje stanowisko przedstawiciela japońskiego koncernu, który sugeruje, że w otrzymanym w sobotę dokumencie jest wiele niejasności.

“Honda otrzymała oficjalną informację w sobotnią noc i rozumiemy przesłane wyjaśnienia FIA w mniejszym lub większym stopniu, ale nie mogę udzielić szerszego komentarza w tym momencie.”

To, co początkowo zostało przez wszystkich odebrane jako sukces może wcale nim nie być, dlatego Honda nie składa broni w walce o możliwość rozwoju nowej jednostki.

Niemiecki Auto Motor und Sport sugeruje, że przyczyną takiej postawy wcale nie muszą być niejasności, ale wiedza na temat poczynań konkurentów. Wczoraj Giancarlo Minardi stwierdził, że Mercedes zostawi sobie prawie całą pulę dostępnych żetonów do wykorzystania w trakcie sezonu. Z kolei Michael Schmidt dotarł do informacji, z których wynika, że inżynierowie z Brixworth sięgnęli do puli pełnymi garściami (26), podobnie jak ich koledzy z Viry (25). Najwięcej żetonów pozostawionych na sezon ma mieć Ferrari (12), co stosując zasadę wyliczenia przyjętą przez FIA pozostawia Hondę jedynie z ośmioma żetonami.