McLaren sprawdził nową jednostkę Hondy

Zgodnie z zapowiedzią zespół McLarena sprawdził wczoraj nową jednostkę Hondy w eksperymentalnej konstrukcji oznaczonej symbolem MP4-29H/1X1. Z informacji przekazanych przez BBC członkowie ekipy z Woking wykazywali umiarkowany optymizm po zakończeniu zajęć, choć były one ograniczone ilością kilometrów oraz nie odbywały się na pełnej prędkości.

MP4-29H/1X1 na torze Silverstone (fot. Twitter / Honda)

Tegoroczny bolid przystosowany do nowej jednostki napędowej zaliczył jeden postój na torze, jednak po krótkiej przerwie Oliver Turvey był w stanie kontynuować zajęcia, co pokazuje, że usterka nie była poważna. Ograniczenia, o których wspomniałem powyżej nie pozwoliły zespołowi zweryfikować wyników możliwości nowej jednostki osiągniętych w fabryce z rzeczywistością, ale McLaren oraz Honda mogą czuć się pewnie przed sesją testową w Abu Dhabi.

Zestawiając powyższe zdjęcie bolidu z materiałami prezentującymi MP4-29 z silnikiem Mercedesa trudno wskazać jakiekolwiek różnice. To pozwala sądzić, że japoński silnik wymiarami nie odbiega od produktu z Brixworth, a może nawet być nieco mniejszy, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia aerodynamiki.