Marca: McLaren rozmawia z Grosjeanem

Hiszpańska Marca informuje, że McLaren prowadzi rozmowy z Grosjeanem, dotyczące możliwości współpracy w sezonie 2015. Dowodem na taki stan rzeczy ma być sobotnia wizyta francuskiego kierowcy oraz jego menadżera w tymczasowej siedzibie zespołu na torze w Austin.

Francuz nadal zwleka z ogłoszeniem swoich planów na najbliższy sezon, bo jak sam zasugerował, są jeszcze wolne miejsca w czołowych zespołach. Według hiszpańskiego dziennika Grosjean miał poprosić Lopeza o dodatkowy czas na podjęcie decyzji. Jak wiemy w jego kontrakcie figuruje zapis, który pozwala mu na odejście z Lotusa po zakończeniu obecnego sezonu.

Informacje Marcy zbiegają się z głosami z padoku, które sugerują, że zarówno Button, jak i Magnussen nie mogą być pewni swojego miejsca w bolidzie McLarena. Honda ma naciskać na zatrudnienie dwóch nowych kierowców już w sezonie 2015. Oprócz Grosjeana w kręgu zainteresowań ekipy z Woking ma być jeszcze jeden kierowca, co pozwala sądzić, że McLaren szykuje rozwiązania na wszystkie możliwe scenariusze.

Mówi się, że większość odpowiedzi na nurtujące nas pytania poznamy dopiero w Abu Dhabi, co sprawia, że obecny sezon, nie tylko ze względu na toczącą się rywalizację na torze, będzie nas trzymał w napięciu do samego końca.