Kolles i spółka wycofują się z Caterhama

Ostatnie godziny przyniosły znaczącą zmianę sytuacji zespołu Caterham i niestety trudno ją nazwać zmianą na lepsze. Z doniesień niemieckiego motorsport-total.com oraz oświadczenia opublikowanego za pośrednictwem serwera poczty elektronicznej, należącego do zespołu wynika, że Colin Kolles i stojący za nim “inwestorzy” wycofali się z prowadzenia zespołu. W związku z tym całą odpowiedzialność za ekipę Caterhama oraz operację wyścigową przejął zarządca masy upadłościowej, firma Smith & Williamson.

Poniżej oświadczenie prasowe przekazane przez zespół prasowy Caterhama:

“Following a request of yesterday evening at 21.55hrs CET from Caterham Sports Limited’s administrators and the legal advisors of Mr Tony Fernandes’ related EXIM Bank, representatives of 1MRT/Caterham F1 Team have agreed, with all rights reserved, to hand-over management of the Caterham F1 Team to the adminatrator Mr Finbarr O’Connell in the higher interest of allowing the team to continue operating and preparing for the next events.”

Trudno sobie wyobrazić, aby firma bez doświadczenia w materii wyścigowej była w stanie w ciągu zaledwie tygodnia przygotować się do weekendu wyścigowego w Austin. Kolles zapewniał jeszcze kilka dni temu wszystko jest gotowe do ścigania, ale dla S&M może to być rzecz niemożliwa do zrealizowania.