Kubica spróbuje powalczyć o powrót? W zimie kolejne operacje?

Robert Kubica w rozmowie z serwisem BBC przyznał, że jeszcze tej zimy może poddać się kolejnym operacjom, które mogą przybliżyć go do powrotu do F1. Polski kierowca decyzję w tej sprawie ma podjąć po zakończeniu obecnego sezonu rajdowego.

“Kiedy sezon się skończy przyjrzę się wszystkiemu. To byłoby spełnieniem marzeń wrócić do F1.”

Zdaniem Kubicy poważenie kontuzjowane w wypadku rajdowym ramię oraz dłoń znacznie poprawiły swoją mobilność. Niestety ograniczenia zakresu ruchu nadal pozostają na niezmiennym poziomie.

“Ramię i dłoń są w porządku. Z punktu widzenia mobilności jest pewna poprawa. Z punktu widzenia ograniczeń nadal jest podobnie.”

“Więc potrzebuję więcej operacji – i są możliwości – ale sezon jest bardzo pracowity, jest wiele wyścigów i są one długie.”

“Powrót do F1 byłby spełnieniem marzeń, ale muszę pozostać realistą.”

“Jeśli zdecyduję się spróbować i wrócić przejdę kolejne operacje tej zimy i może z pomocą lekarzy i odrobinie szczęścia stanie się to możliwe.”

Decyzja Kubicy o powrocie może mieć związek nie tylko z poprawą stanu jego zdrowia, ale również z możliwością zmiany formuły rywalizacji. Jeśli w przyszłym sezonie na torze zobaczymy osiem zespołów, z których każdy wystawi po trzy samochody, to szanse Polaka na powrót w konkurencyjnym bolidzie znacznie wzrosną.

Nie wiemy jeszcze jak będą wyglądały zasady punktowania, w nowej rzeczywistości, ale w przeszłości pojawiły się sugestie, że tylko dwa pierwsze bolidy na mecie będą zasilały konto punktowe zespołu. Dzięki temu nawet tak mocne zespoły jak Mercedes czy Red Bull nie będą się bały podjąć ryzyka zatrudnienia Kubicy. Niewiele tracąc można zyskać największy talent jaki pojawił się w ostatnich latach na torze. Wszystko to jednak pod warunkiem, że Kubica zdecyduje się powalczyć o swoją szansę oraz, że planowane operacje przyniosą spodziewany skutek.