Button rozważa zmianę serii

Dalsza kariera Jensona Buttona w F1 stanęła pod dużym znakiem zapytania. Jedyną mocna ekipą, która nie ma jeszcze zatwierdzonego składu jest McLaren, czyli obecny pracodawca brytyjskiego kierowcy. Przeciągające się negocjacje zmusiły menadżera Buttona do rozejrzenia się za alternatywą i jedną z nich ma być seria WEC, w której w tym sezonie zadebiutował Mark Webber.

“McLaren nie jest pewien co robi i jaką będzie miał obsadę. To jest całkiem oczywiste.”

“Każdy, kto ma wolne miejsce chciałby mieć Jensona u siebie.”

“Jenson jest nadal skupiony na F1, ale interesuje go tylko czołowy zespół. Cały czas jesteśmy otwarci na dalsze rozmowy z każdym.”

“Seria wyścigów długodystansowych jest fantastyczna, która jest coraz silniejsza i przejście Marka [Webbera] dodało jej wiele.”

“To bardzo wiarygodna seria do współzawodnictwa.”

“Jenson to nieprawdopodobnie konkurencyjny zawodnik, który chce się ścigać. Jest zbyt dobry, żeby siedzieć z tyłu i patrzeć na całą resztę stawki w F1. Więc albo będzie miał konkurencyjny samochód, albo pójdzie gdzieś indziej.”

Andrew Benson z BBC, który miał okazję porozmawiać z Richardem Goddardem, sugeruje, że Button w przypadku niepowodzenia w negocjacjach z McLarenem, w przyszłym sezonie może pojawić się w zespole Porsche. Bardzo atrakcyjna oferta, gotowa do podpisania, ma leżeć w szufladzie menadżera kierowcy.