Trzech rosyjskich kierowców zaprezentuje się na torze w Soczi?

Serwis Sportbox sugeruje, że podczas zbliżającego się wyścigu w Soczi na torze może pojawić się aż trzech Rosjan. Oprócz etatowego kierowcy zespołu Toro Rosso oraz Siergieja Sirotkina, który ma pojawić się za kółkiem bolidu Saubera w czasie piątkowych treningów, wymieniane jest jeszcze jedno nazwisko – Roman Rusinow.

32-letni kierowca, który obecnie rywalizuje w serii wyścigów długodystansowych i ma na swoim koncie testy z zespołem Jordan oraz MF1 Racing miałby pojawić się w bolidzie zespołu Caterham. Po Lottererze i Merhim, którego występ spodziewany jest w Singapurze, Rusinow byłby już piątym kierowcą, zgłoszonym przez zespół do rywalizacji. W takim wypadku konieczna byłaby zgoda FIA, ale widząc medialny sukces występu Lotterera oraz biorąc pod uwagę fakt, że wyścig będzie odbywał się w Rosji, można przypuszczać, że federacja przymknie oko.

Co na to sam zainteresowany? Rusinow w rozmowie z rosyjskim serwisem zasugerował, że nie wyklucza takiej opcji.

“Teoretycznie, wie wykluczałbym takiej opcji. Jednak w tych dniach ścigam się w serii WEC w Japonii. To jest dla mnie priorytet.”

Podobnie jak w przypadku występu Lotterera na Spa kluczowa w całej sprawie może okazać się ponownie osoba Colina Kollesa. Rumun z niemieckim paszportem był szefem zespołów Jordan oraz Midland w czasach, kiedy Rusinow pełnił rolę kierowcy testowego.