Prodromou powrócił do Woking

Zespół McLarena poinformował, że w dniu dzisiejszym pracę pod dachem fabryki w Woking rozpoczął Peter Prodromou. Brytyjski inżynier, związany do niedawna kontraktem z ekipą Red Bulla, pierwotnie miał rozpocząć pracę pod nowym szyldem dopiero w 2016 roku. Kluczem do wcześniejszego zwolnienia Prodromou przez zespół z Milton Keynes okazał się Dan Fallows, który również miał zasilić szeregi McLarena. O możliwości realizacji takiego scenariusza pisałem już w kwietniu.

Prodromou, który objął posadę głównego inżyniera, w krótkim oświadczeniu nie krył radości z powrotu do Woking. Brytyjski inżynier ma nadzieję, że odegra ważną rolę w procesie powrotu McLarena na szczyt.

“To fantastyczne powrócić do McLarena, zobaczyć mieszaninę starych i nowych twarzy. Oczywiście wiem z doświadczenia jak wiele pasji, skupienia oraz możliwości drzemie w tym zespole, w tych murach. Widzę entuzjazm i pozytywne podejście, które towarzyszy chęci powrotu do mistrzowskiej formy – do glorii zwycięstwa. Ja również jestem zdeterminowany, aby ciężko pracować i dać z siebie wszystko, aby zapoczątkować nowy rozdział w historii sukcesów McLarena.”