Sainz i Merhi przymierzani do fotela Kobayashiego

Andre Lotterer mimo niewielkiej ilości czasu spędzonego w bolidzie oraz zmiennych warunków na torze Spa pokazał się dziś z bardzo dobrej strony. Choć sam kierowca zapewnia, że jest to jednorazowe doświadczenie, to pojawiają się informacje, że Kobayashi szybko do bolidu Caterhama nie powróci.

Adam Cooper sugeruje, że oprócz Lotterera do zielonego bolidu przymierzani są Carlos Sains Jr oraz Roberto Merhi. Obaj zajmują obecnie czołowe pozycje w serii Renault 3.5, której trzy ostatnie rundy nie kolidują z wyścigami F1. Pierwszy z wymienionych kierowców był już brany pod uwagę do posadzenia w bolidzie zespołu Caterham w okolicy GP Wielkiej Brytanii, drugi spotkał się z zespołem podczas trwającego weekendu wyścigowego na torze Spa.

Jeśli obaj mają zaliczyć debiut w bolidzie jeszcze w tym sezonie, to zespół musi rozwiązać jedną istotną kwestię. Regulamin stanowi, że każda ekipa może skorzystać maksymalnie z czterech kierowców w trakcie sezonu. Jednak w przypadku “siły wyższej” FIA może zrobić wyjątek.