Lotterer za Kobayashiego już na Spa?

Wiadomość o fotelu wyścigowym w Toro Rosso dla Maxa Verstappena przykryła nieco wczorajszą publikację Autosportu, sugerującą, że do ciekawej zmiany w bolidzie może dojść w zespole Caterham. Niepewny swojej posady już w najbliższym wyścigu ma być Kamui Kobayashi, a jego zastępcą ma być Andre Lotterer, trzykrotny zwycięzca wyścigu Le Mans 24 godziny.

Wokół informacji jest jednak wiele znaków zapytania. Lotterer jest związany z Audi oraz występuje w japońskiej serii Super Formuła, która ściga się w ten weekend. Niemiecki kierowca na chwilę obecną nie posiada również licencji, uprawniającej do startów, a jedynym sposobem jej uzyskania w tak krótkim czasie jest zgoda FIA, oparta o dotychczasowe dokonania kierowcy. Fakt, że Lotterer ostatnio zasiadał za kierownicą bolidu w 2002, z pewnością nie działa na jego korzyść, ale FIA wielokrotnie zaskakiwała swoimi decyzjami.

Zespół oraz sam zainteresowany milczą, ale jeśli coś ma się wydarzyć na Spa, to oficjalne informacje w tej sprawie są raczej kwestią godzin.