Ross Brawn przechodzi na emeryturę

Ross Brawn ogłosił dzisiaj, że przechodzi na wyścigową emeryturę, kończąc tym samym miesiące spekulacji, dotyczących jego dalszej kariery. Wiadomość jako pierwsi usłyszeli uczestnicy zawodów rybackich w Aberdeenshire. Doświadczony specjalista, z 16 tytułami mistrzowskimi na koncie, po odejściu z Mercedesa był mocno łączony z Hondą, a później z McLarenem. Niezależnie od scenariusza miał on być architektem, a jednocześnie gwarantem sukcesu współpracy obu podmiotów.

Brawn wybierając miejsce ogłoszenia swojej decyzji wyraźnie zakpił sobie z mediów, a ogłoszenie decyzji odbyło się w bardzo kameralnych warunkach. Szczególnie branżowe serwisy często wskazują na brzeg rzeki lub ogród, jako okoliczności, w jakich inżynierowie pracujący w F1 spędzają przymusowe urlopy, wynikające z zapisów w kontraktach. Cytowany przez serwis The Telegraph Brytyjczyk stanowczo stwierdził, że jest to ostateczna decyzja.

“Odchodzę – to nie jest ironia. Zamierzam przez najbliższy rok spędzić z wędką i zobaczę co życie przyniesie. Czekam na to z niecierpliwością, ale nie mam żadnych innych planów. To dla mnie zaszczyt być na ceremonii otwarcia River Dee. To jest rzeka, na której nigdy nie miałem okazji łowić, bo jest głównie znana z wiosennych połowów, a wiosna to czas kiedy zwykle próbuję rozwiązywać problemy bolidów w Hiszpanii. Więc luty, marzec i kwiecień nie były nigdy dobrymi miesiącami dla mnie na połowy – ale ten rok będzie inny.”