Eric Boullier będzie nowym szefem McLarena?

Z informacji przekazanych przez jednego z dziennikarzy serwisu Autosport wynika, że Eric Boullier będzie nowym szefem zespołu McLaren. Przed dzisiejszą prezentacją pojawiło się wiele spekulacji dotyczących tej roli, bo nie jest już tajemnicą, że Martin Whitmarsh opuścił lub wkrótce formalnie opuści zajmowane stanowisko. Wiele osób wskazywało na Sama Michaela, jako następcę, ale to prawdopodobnie Francuz obejmie rolę szefa zespołu w ekipie z Woking.


Tymczasem Gerrard Lopez potwierdził, że Eric Boullier opuścił zespół Lotusa.

“Dziękujemy Ericowi na jego ciężką pracę w ostatnich czterech sezonach i jesteśmy pewni, że możemy kontynuować walkę jako jeden z czołowych zespołów w zbliżającym się sezonie”.

“Zespół Lotusa nigdy nie stał w miejscu i zmierzamy w kierunku sezonu, który zapowiada się niezwykle ekscytujący, z innowacyjnym samochodem, nowymi partnerami i nową strukturą zarządzania w Enstone.”

Obowiązki szefa zespołu przejmie właśnie Lopez.

Pozostając w temacie Lotusa pojawiły się również informacje, sugerujące, że 25% udziałów w zespole Lotus przejmie Craig Pollock, a rezerwowym kierowców zespołu zostanie jego podopieczny, Charles Pic.

Więcej wkrótce…